Antetokounmpo vazhdon me formën e MVP – shkruan historinë në NBA - Bota Sot
Antetokounmpo vazhdon me formën e MVP – shkruan historinë në NBA

Basketboll

Antetokounmpo vazhdon me formën e MVP – shkruan historinë në NBA

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Giannis Antetokounmpo është futur në histori të NBA.

Ylli i Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, po vazhdon me paraqitjet fenomenale si në sezonin e kaluar kur u shpall MVP.

Greku së fundmi është futur në histori të NBA, pas tetë ndeshjeve të para të sezonit.

“Greek Freak’ është lojtari i parë në histori të NBA që regjistron 200+ pikë, 100+ kërcime dhe 50+ asistime në tetë ndeshjet e para të sezonit.

Mbetet të shihet nëse Giannis do të vazhdojë me paraqitjet e tilla dhe ta mbrojë titullin e MVP edhe këtë edicion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat