Sigal Prishtina në grup me Golden Eagle Yllin - Bota Sot
Sigal Prishtina në grup me Golden Eagle Yllin

Basketboll

Sigal Prishtina në grup me Golden Eagle Yllin

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 16:58
Sigal Prishtina në grup me Golden Eagle Yllin

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat. Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C dhe D me nga shtatë skuadra. Në Grupin A janë: Rahoveci, Trepça, Lipjani, Vushtrria, AS Prishtina, Dukagjini dhe Fushë Kosova.

Në Grupin B janë: Bashkimi, Feronikeli, Vëllaznimi, Drita, Borea, United Basketball dhe Gjakova. Në Grupin C janë: Sigal Prishtina, Golden Eagle Ylli, New Basket, Kerasan Prishtina, AS Kastrioti, Mega Sport dhe Sfera.

Në Grupin D janë: Peja, Ponte Prizreni, Istogu, Prishtina e Re, Kaçaniku, Golden Eagle Ylli B dhe Llapi. Ndërkohë, në konkurrencën e femrave, në Grupin A janë: Bashkimi, Penza, Vëllaznimi, Drita, Vushtrria dhe Sfera.

Në Grupin B janë: Mabetex Prishtina, Kastrioti, Trepça, Kerasan Prishtina, United Basketball dhe Golden Eagle Ylli. Ndeshjet e para në konkurrencën e meshkujve do të zhvillohen më 12/15 nëntor.

Xhiroja 1
Vushtrria - Fushë Kosova

AS Prishtina - Dukagjini

Drita - Gjakova

Borea - United Basketball

Kerasan Prishtina - Sfera

AS Kastrioti - Megasport

Prishtina e RE - Llapi

Kaçaniku - Golden Eagle Ylli

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat