Fillojnë ethet e Kupës - Bota Sot
Fillojnë ethet e Kupës

Basketboll

Fillojnë ethet e Kupës

Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 15:58
Fillojnë ethet e Kupës

Në këtë mesjavë zhvillohet xhiroja e parë e Kupës së Kosovës në basketboll te meshkujt, te Grupet A, B, C dhe D.

Në xhiron e parë pushojnë skuadrat e elitës, por do të zhvillohen ndeshje interesante. Ndeshjet janë me sistem eliminimi dhe kush fiton, kualifikohet në rrethin e ardhshëm.

Të martën përballen Kerasan Prishtina-Sfera dhe Drita-Gjakova.

Të mërkurën do të takohen AS Prishtina-Dukagjini, AS Kastrioti-Dukagjini dhe Kaçaniku - Golden Eagle Ylli B.

Ndeshje me interes janë edhe ato që zhvillohen të enjten: Prishtina e Re-Llapi, Borea-United Basketball dhe Vushtrria - Fushë Kosova.

Xhiro 1

E martë

19:30 Kerasan Prishtina - Sfera

20:30 Drita - Gjakova

E mërkurë

19:30 AS Prishtina - Dukagjini

19:30 AS Kastrioti - Megasport

20:30 Kaçaniku - Golden Eagle Ylli B

E enjte

12:00 Prishtina e RE - Llapi

14:00 Borea - United Basketball

19:00 Vushtrria - Fushë Kosova

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat