Qallaku e thyen dorën  - Bota Sot
Qallaku e thyen dorën 

Basketboll

Qallaku e thyen dorën 

Nga: K. G. Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 10:26
Qallaku e thyen dorën 

Klubi i basketbollit Rahoveci, lider në Superligën e Kosovës, është i shqetësuar për shkak se basketbollisti Arian Qallaku ka thyer dorën. Mungesa e Qallaku do të jetë një hendikep i madh për rahovecianët.  

“Arian Qallaku thyen dorën, mungon disa javë

Basketbollisti ynë në një nga seancat stërvitore ka pësuar një lëndim të rëndë.

I njëjti pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se e ka thyer dorën dhe kjo detyrimisht sipas mjekëve do ta mbaj disa javë jashtë.

Qallaku ka filluar menjëherë fazën e rehabilitimit derisa presim që së shpejti të kthehet në parket”, bëhet e ditur nga KB Rahoveci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat