Dikur këta emra dridhnin parketin në Kosovë, mes tyre edhe një lojtare

Basketboll

Dikur këta emra dridhnin parketin në Kosovë, mes tyre edhe një lojtare

Nga: Kemajl Goca Më: 18 janar 2020 Në ora: 12:07
Dikur këta emra dridhnin parketin në Kosovë, mes tyre edhe një lojtare

Tre ish basketbollistë që nuk harrohen, padyshim janë Artan Mehmeti, Eroll Pepiqi dhe Besim Braha. 

Në foto është edhe motra e Besim Brahës, Vlora, ish basketbolliste e Universitetit të Prishtinës. 

Të gjithë këta protagonistë luajtën edhe në kohën e okupimit edhe në kohën e pasluftës dhe secili ishte më i mirë se tjetri, pa e përjashtuar edhe Vlorën, që ishte lojtare e respektuar dhe e kohës së sa sakrificës. 

Treshja e basketbollistëve të asaj kohe, dridhnin parketin, sidomos kur luanin kundër Prishtinës, Bashkimit dhe Pejës. “KB Trepça – kampion 2001”, shkruan Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat