Maxhuni është ndarë i kënaqur

Basketboll

Maxhuni është ndarë i kënaqur

Më: 18 janar 2020 Në ora: 18:58
Maxhuni është ndarë i kënaqur

Kombëtarja e Kosovës në basketboll U18 në konkurrencën e meshkujve është grumbulluar të shtunën (sot) në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Djelmoshat të udhëhequr nga trajneri Bekim Maxhuni janë ndarë në dy grupe dhe për katër orë pa ndërprerë janë stërvitur nën urdhrat e Maxhunit.

Në këtë grumbullim kanë qenë dhjetëra basketbollistë, derisa grumbullimi i ardhshëm do të jetë në muajin prill.

Stërvitjet kanë shkuar sipas planit dhe Maxhuni është ndarë i kënaqur me angazhimin në grumbullimin e parë.

Kosova U18 do të garojë në FIBA U18 Kampionatin Evropian, Divizioni B që do të mbahet në Oradea të Rumanisë prej 24 Korrik deri më 2 Gusht 2020.

Kosova U18 (M) do të jetë në Grupin D me Maqedoninë Veriore, Suedinë, Danimarkën, Letoninë dhe Bjellorusinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat