Ylli ngadhënjen ndaj Trepçës

Basketboll

Ylli ngadhënjen ndaj Trepçës

Më: 19 janar 2020 Në ora: 12:03
Ylli ngadhënjen ndaj Trepçës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 90:83 (26:21, 26:20, 16:23, 22:19) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Ylli e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 26:21, derisa me lojë të mirë vazhdoi edhe në periudhën e dytë, që e fitoi 26:20, duke shkuar në pushim me rezultat 52:41. Mitrovicasit u rikthyen në periudhën e tretë, duke e fituar 16:23, por Ylli nuk e lëshoi fitoren nga duart dhe ruajti epërsinë e krijuar, duke triumfuar në fund me rezultat 90:83.

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Devonte Brown me 19 pikë e katër kërcime, Valon Bunjaku me 18 pikë e 11 asistime dhe Samir Zekiqi me 18 pikë, kurse te Trepça më të mirët ishin Dj Hannes me 24 pikë dhe Alante Fenner me 21.

Golden Eagle Ylli tani ka 13 fitore dhe gjashtë humbje, kurse Trepça katër fitore dhe 14 humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat