Në ‘Staples Center’ i jepet lamtumira e fundit Kobe Bryant

Basketboll

Në ‘Staples Center’ i jepet lamtumira e fundit Kobe Bryant

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 21:45
Foto ilustrim

Ceremonia publike për nder të Kobe Bryant që po zhvillohet në ‘Staples Center’ u hap me një shfaqje të Beyoncé (“Unë jam këtu sepse e dua atë”).

Për të përshëndetur legjendën e Lakers dhe vajzën e tyre Gianna, e cila vdiq së bashku me shtatë persona të tjerë në një aksident me helikopter, më shumë se 20 mijë njerëz erdhën në palestrën e Los Angeles.

Të pranishëm janë gjithashtu shumë yje të basketbollit, duke përfshirë James Harden, Magic Johnson, Kareem Abdul Jabbar, Bill Russell, Anthony Davis, Michael Jordan.

Në radhën e përparme ishte gjithashtu edhe gruaja e Kobe, Vanessa Bryant, të cilën Beyoncé e përshëndeti përpara se të largohej nga skena. Vanessa dha një fjalim emocionues, që e bëri të shpërthejë në lot.

Bashkë me memorialin, u përhap lajmi se e veja e kampionit paditi kompaninë e helikopterëve që u rrëzua muajin e kaluar. Gruaja e Kobe i tha Gjykatës Supreme të Los Angeles se piloti Ara Zobayan, midis viktimave, ishte i pakujdesshëm në vendosjen për të fluturuar, përkundër kushteve të vështira të motit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat