Sfidat ballkanike për skuadrat e Kosovës

Basketboll

Sfidat ballkanike për skuadrat e Kosovës

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 12:54
Sfidat ballkanike për skuadrat e Kosovës

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet në fazën e dytë të grupeve në Ligën Ballkanike.

Sonte nga ora 18:00, Peja është mysafire e Vllaznisë së Shkodrës, kurse Rahoveci të mërkurën (nesër) e pret Ibër Rozhajën, ndeshje që zhvillohet nga ora 19:00 në “Mizahir Isma”.

Në këtë fazë të gjitha skuadrat zhvillojnë nga katër ndeshje, dy si vendas dhe dy si mysafir, varësisht nga renditja që kishin në fazën e kaluar të grupeve.

Pejanët ishin renditur në vendin e dytë me pesë fitore dhe tri humbje, kurse Vreshtarët të tretët me tri fitore dhe pesë humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat