Ndeshja e parë do të jetë ndërmjet Istogut dhe AS Prishtinës

Basketboll

Ndeshja e parë do të jetë ndërmjet Istogut dhe AS Prishtinës

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 14:54
Ndeshja e parë do të jetë ndërmjet Istogut dhe AS Prishtinës

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e 12-të në Ligën e Parë në basketboll.

Ndeshja e parë do të jetë ndërmjet Istogut dhe AS Prishtinës. Istogasit kanë gjashtë fitore dhe katër humbje, kurse prishtinasit shtatë fitore dhe dy humbje.

Prishtina e Re do të sfidohet nga Vushtrria. Prishtinasit kanë pesë fitore dhe katër humbje, kurse vushtrriasit katër fitore dhe gjashtë humbje.

Vëllaznimi që ka dhjetë fitore në dhjetë ndeshje, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Parë do të ndeshet me Borean, që ka një fitore dhe nëntë humbje.

Takimi i fundit do të zhvillohet ndërmjet Marigona Hill Prishtinës dhe New Basket. Marigona Hill ka katër fitore dhe gjashtë humbje, derisa New Basket dy fitore dhe tetë humbje. Drita pushon në këtë xhiro.  

Liga e Parë - Java 12

E mërkurë

13:00 Istogu - AS Prishtina

16:00 Prishtina e Re - Vushtrria

20:00 Vëllaznimi - Borea

E premte

18:30 Marigona Hill - New Basket

Drita pushon

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat