Të dielën takohen Trepça dhe Mabetex Prishtina

Basketboll

Të dielën takohen Trepça dhe Mabetex Prishtina

Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 10:26
Të dielën takohen Trepça dhe Mabetex Prishtina

Java e 13-të e Superligës së Femrave do të sjellë disa ndeshje shumë interesante.

Takimi i parë do të zhvillohet të premten, ku Bashkimi e pret Kastriotin. Skuadra prizrenase fundjavën e kaluar e pësoi humbjen e parë, por është favorite ndaj vashave ferizajase, që kanë dy fitore dhe 10 humbje.

Vëllaznimi që fundjavën e kaluar shënoi fitoren e parë pas 11 humbjeve do të ballafaqohet me Penzën, që ka tetë fitore dhe katër humbje.

Ndeshja e fundit zhvillohet të dielën ndërmjet Trepçës dhe Mabetex Prishtinës. Vashat mitrovicase kanë katër fitore dhe tetë humbje, kurse skuadra prishtinase ka 10 fitore dhe dy humbje.

Superliga e Femrave - Java 13

E premte

17:00 Bashkimi - Kastrioti

E shtunë

19:00 Vëllaznimi - Penza

E diel

13:00 Trepça - Mabetex Prishtina

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat