Rrëfehet ylli i NBA – “koronavirusi i frikshëm, sekondat më të vështirë të jetës” - Bota Sot
Rrëfehet ylli i NBA – “koronavirusi i frikshëm, sekondat më të vështirë të jetës”

Basketboll

Rrëfehet ylli i NBA – “koronavirusi i frikshëm, sekondat më të vështirë të jetës”

Më: 17 mars 2020 Në ora: 20:42
Donovan Mitchell

Ylli i NBA-së, Donovan Mitchell, ka folur në lidhje me koronavirusin. Ai është prekur nga ky virus, por basketbollisti i Utah Jazz ka theksuar se pjesa më e keqe e daljes pozitive nga COVID-19 është se nuk ka simptoma dhe mund ta kalojë te të tjerët.

“Nuk shfaq simptoma, mund të ecë përgjatë rrugës pa problem dhe nëse nuk do ta dinit se jam i sëmurë nuk do ta kuptonit. Mendoj se pjesa më e frikshme e këtij virusi është që mund të dukesh se je mirë, por mund të ia kalosh atyre që ke në shtëpi”.

23-vjeçari tregon se sa shumë e vuajti momentin kur e kuptoi se ishte prekur nga virusi.

“Jam mirë, mendoj se mund të luaj shtatë ndeshje radhazi. Momenti më i vështirë ishte kur e mësova se jam i prekur, për 15 sekonda u hutova krejtësisht dhe mendoj se ishin sekondat më të vështira të jetës. Sytë më lotuan, por më vjen mirë që ja hodha”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat