Sot mund të anulohet kampionati i basketbollit në Kosovë

Basketboll

Sot mund të anulohet kampionati i basketbollit në Kosovë

Më: 30 mars 2020 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Federata e Basketbollit e Kosovës pritet të marrë një vendim të madh gjatë ditës së sotme.

Kryetari i saj, Arben Fetahu, ka paralajmëruar se sot pritet të merret vendimi për të anuluar komplet kampionatin.

Shkaku i pandemisë së koronavirusit dhe krizës që ka kapluar klubet, FBK do të anulojë të gjitha kampionatet e të gjitha garave.

Gjatë ditës së sotme pritet që FBK të dalë me një komunikatë për media.

Nëse anulohet edhe zyrtarisht, atëherë ky edicion nuk do të njeh fare kampionin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat