I bashkohet edhe FBK... - Bota Sot
I bashkohet edhe FBK...

Basketboll

I bashkohet edhe FBK...

Më: 15 maj 2020 Në ora: 12:51
I bashkohet edhe FBK...

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) së fundi ka lansuar kampanjën #FIbaBAsket, që ka për qëllim dhënien e mesazhit pozitiv në këtë kohë pandemie.

Kampanjës i është bashkuar edhe Federata e Basketbollit e Kosovës me llogaritë e saj në rrjetet sociale, ku është shumë aktive.

Për tri ditë janë publikuar tri video, duke ju bërë thirrje basketbollistëve/eve që të stërviten në shtëpi dhe të mos ndalen.

Gjithashtu FBK-ja inkurajon edhe klubet, trajnerët, lojtarët, tifozët të përgatisin video me #FIbaBAsket për të dhënë mesazhe pozitive, kur vendi po përballet me pandeminë Covid-19.

Llogaritë e FBK-së në rrjetet sociale janë shumë aktive, derisa së fundi janë përgëzuar edhe nga FIBA për kampanjën “Her World, Her Rules”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat