Mehmeti: Jemi afër rikthimit, stërvituni dhe mos u ndalni - Bota Sot
Mehmeti: Jemi afër rikthimit, stërvituni dhe mos u ndalni

Basketboll

Mehmeti: Jemi afër rikthimit, stërvituni dhe mos u ndalni

Më: 26 maj 2020 Në ora: 12:46
Artan Mehmeti

Pandemia Covid-19 bëri që të anulohen aktivitetet e basketbollit në Kosovë. Megjithatë, trajnerët e basketbollit vazhdimisht kanë përsëritur se lojtarët duhet të stërviten në shtëpi dhe të mos ndalen.

Kështu ka porositur edhe legjenda e basketbollit e Kosovës, Artan Mehmeti.

“Përshëndje basketbollistë, fëmijë dhe ju ndjekës të shkollave të basketbollit në Kosovë.

Unë jam Artan Mehmeti, ish-kampion me disa skuadra në basketbollin e Kosovës.

Siç po e shihni jemi në përfundim të kësaj pandemie, andaj ju ftoj të gjithëve, e sidomos fëmijëve, të kemi edhe pak durim dhe të stërviteni në shtëpi.

Sepse jemi shumë afër rikthimit në palestra, të cilave u kemi munguar gjithashtu”, ishte porosia e Mehmetit, me anë të një video-mesazhi për faqen zyrtare të FBK-së.

Situata me pandeminë Covid-19 ka filluar të përmirësohet në Kosovë dhe klubeve shumë shpejt do t’u lejohen stërvitjet, edhe pse në masa të veçanta të distancës dhe higjienës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat