Bekim Maxhuni - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës - Bota Sot
Bekim Maxhuni - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës

Basketboll

Bekim Maxhuni - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës

Më: 28 maj 2020 Në ora: 14:28
Bekim Maxhuni - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës

Si në çdo sport edhe basketbolli u ballafaqua me sfida të mëdha në vitet e 90-ta, duke përjetuar edhe presione dhe kërcënime më të rënda nga pushtuesi serb.

Bekim Maxhuni – i takon Gjeneratës së Republikës. Ai ka qenë basketbollist i shquar dhe që dha kontribut të madh në mbajtjen  gjallë të basketbollit. 

Maxhuni ka qenë lojtar i sfidave në periudhën më të vështirë, ku rreziku ishte i madh dhe sportistët përjetonin lloj lloj dhune nga agresori serb.

Bekim Maxhuni i takon plejadës së mijëra sportistëve që iu kundërvunë pushtuesit serb dhe i zhvilluan garat e Republikës së Kosovës në fusha dhe salla të improvizuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat