Valdet Spahija - trajneri i sukseseve në Gjeneratën e Republikës   - Bota Sot
Valdet Spahija - trajneri i sukseseve në Gjeneratën e Republikës  

Basketboll

Valdet Spahija - trajneri i sukseseve në Gjeneratën e Republikës  

Nga: Kemajl Goca Më: 2 qershor 2020 Në ora: 14:24
Valdet Spahija - trajneri i sukseseve në Gjeneratën e Republikës  

Trajnerët kishin rolin e tyre në kohërat më të vështira, në kohën e okupimit (1991-1999). 

Përveç si trajner ishin edhe pedagogë dhe e udhëhoqën me sukses Gjeneratën e Republikës.
Valdet Spahija është krenar që i takon Gjeneratës së Republikës. Trajner i basketbollit në kohërat më të vështira dhe i sukseseve. 

Valdeti asnjëherë nuk u ndal dhe as që u mërzit për kërcënimet që i vinin nga Kuzhina e Beogradit.

Ai me mijëra sportistë vazhduan rrugën me krenari në realizimin e aspiratave të tyre dhe që ia dolën me sukses!

Spahija me shumë shok e sfiduan regjimin kriminal dhe i zhvilluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës. Spahija me një armatë sportistësh janë heronjtë të padiskutueshëm të sportit në vitet e 90-ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat