Çfarë shkruan FBK për Tmusiqin?

Basketboll

Çfarë shkruan FBK për Tmusiqin?

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 11:46
Çfarë shkruan FBK për Tmusiqin?

Basketbollisti i Kosovës, Mikaile Tmusiq i është skuadrës malazeze, KK Podgorica.

Tmusiq në dy vitet e fundit ka qenë pjesë e Sigal Prishtinës, ku fitoi shumë trofe, derisa para se të arrinte në Prishtinë ishte pjesë e Bashkimit për dy edicione, duke e ndihmuar skuadrën prizrenase të fitojë titullin e parë në histori të klubit.

Tmusiq në edicionin e ri do të luajë me KK Podgorica, që do të luajë në Superligën e Malit të Zi dhe ABA Ligën 2.

Mikaile Tmusiq është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës.

Federata e Basketbollit e Kosovës i dëshiron shumë suksese në skuadrën e re, shkruan në faqen e FBK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat