Lajm i mirë për Lakers, Howard vendos të marrë pjesë në rifillimin e NBA

Basketboll

Lajm i mirë për Lakers, Howard vendos të marrë pjesë në rifillimin e NBA

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 11:07
Dwight Howard

Dwight Howard do të luajë për Los Angeles Lakers kur sezoni i NBA rifillon në Disney World më vonë këtë muaj, siç përmendi gjatë një interviste me CNN të hënën në mbrëmje.

Howard më parë ishte i pavendosur për një numër arsyesh.

Ai ishte një nga lojtarët e shumtë, përkrah Kyrie Irving dhe Avery Bradley, të cilët ndiheshin të pakëndshëm me idenë për të luajtur basketboll ndërsa protestat kundër brutalitetit të policisë ishin duke vazhduar, duke menduar se sigurimi i fansave me një shpërqendrim do të merrte vrull nga reforma e drejtësisë sociale.

Për më tepër, nëna e djalit gjashtë vjeçar të Howard, Melissa Rios, vdiq në mars pas një konfiskimi epileptik.

Gjithsesi, qendra e Lakers ka vendosur të marrë pjesë në këtë edicion sidomos pasi skuadra e tij ka shansa të mira të fitojë titullin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat