Del të blejë ushqim, mbaron në...

Basketboll

Del të blejë ushqim, mbaron në...

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 14:02
Del të blejë ushqim, mbaron në...

Basketbollisti i Sakramento Kings, Rishon Hollms ka bërë një gaf të madh, pas së cilës do të kalojë 14 ditë në karantinë. Hollms ishte jashtë hotelit për të marë ushqim e porositur, pas së cilës u dënua nga mbajtësit e rendit me karantinë 14 ditore.

Ekipet e NBA-së janë në kompleksin e hoteleve dhe kanë të gjitha kushtet për përgatitje dhe për vazhdimin e sezonit në NBA.

“Jam në karantinë dhe me kanë mbetur edhe 8 ditë. Kërkojë falje nga të gjithë për lëvizjen time dhe mezi pres që të përgatitem me kolegët e mi,” ka shkruar Hollms në mediat sociale.

Drejtuesit e NBA-s sollën vendim që secili që shkel karantinën, për çdo mungesë të një ndeshje, duhet të paguajë 50 mijë dollar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat