Një amerikan dhe një malazez te Goga Basket

Basketboll

Një amerikan dhe një malazez te Goga Basket

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 13:35
Një amerikan dhe një malazez te Goga Basket

Pas Endrit Hysenagolli dhe Klein Strazimi, skuadra e Goga Basket ka zyrtarizuar afrimin e dy lojtarëve të tjerë, që do të veshin fanellën e ekipit durrsak sezonin e ardhshëm 2020-2021.

Bëhet fjalë për basketbollistin amerikan Griffin Ramme dhe atë malazez Nikola Gjokoviq.

Të dy këta lojtarë kanë luajtur edhe më parë me skuadrën e Goga Basket, ndaj për ta ky është një rikthim.

Ramme dhe Djokovic kanë qenë pjesë e Goga Basket në sezonin që ekipi durrsak u shpall kampion i Shqipërisë. Dy përforcime që konfirmojnë pretendimet e ekipit durrsak për të përsëritur suksesin e dy viteve më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat