Ylli i NBA-së i lë shpërblimin e majmë stafit të hotelit

Basketboll

Ylli i NBA-së i lë shpërblimin e majmë stafit të hotelit

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 17:37
Ylli i NBA-së i lë shpërblimin e majmë stafit të hotelit

Basketbolli i Houston Rockets, Russell Westbrook, ka bërë një gjest që ka befasuar të gjithë në momentin që është larguar nga Orlando, qyteti ku u luajtën ndeshjet e NBA-së pas pandemisë Covid-19.

Pas eliminimit të skuadrës së tij (në finalet e Perëndimit) dhe largimit nga Orlando ai ka lënë stafit të hotelit një bakshish prej 8 mijë dollarësh, në shenjë falënderimi.

“U kujdesën për ne gjatë këtyre ditëve. E bënë mjaft mirë punën e tyre. Mendoj se kjo ishte më e pakta që mund të bëja, ishte gjëja e duhur për të bërë”, tha Westbrook në postimin e tij në rrjetet sociale.

Skuadra e Houston qëndroi për dy muaj në hotelin “Grand Floridian”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat