Shpend Ahmeti reagon pas triumfit të Prishtinës: Qyteti i basketbollit nuk u dorëzua në asnjë moment

Basketboll

Shpend Ahmeti reagon pas triumfit të Prishtinës: Qyteti i basketbollit nuk u dorëzua në asnjë moment

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 12:03
Foto Ilustrim

Sigal Prishtina është fituese e Superkupës së Kosovës në basketboll.

Skuadra kryeqytetase ka triumfuar në Pejë përballë Bashkimit me rezultat të ngushtë 74:73.

E triumfit të skuadrës bardhekaltër i është gëzuar edhe i pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Numri një i Komunës së Prishtinës ka lavdëruar shpirtin luftarak të skuadrës që nuk u dorëzuan në asnjë moment për ta marrë fitoren.

Postimi i plotë i Shpend Ahmetit:

QYTETI I BASKETBOLLIT

Bardhekaltërit tanë kanë mposhtur në finale skuadrën nga Prizreni, Bashkimin.

Djemtë e qytetit nuk u dorëzuan dhe kur kishin mbetur edhe 13 sekonda, kaluan në epërsi me dy pikë nga legjenda e basketbollit prishtinas, i madhi Edmond Azemi, duke triumfuar në fund me rezultat 74:73.

Urime fitorja të gjithëve dhe veçanërisht atyre që në këtë periudhë kohore kanë kontribuar që klubi ynë të triumfojë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat