Deklarata e turpshme e Avdijajt: Zvezda është Zvezdë!

Basketboll

Deklarata e turpshme e Avdijajt: Zvezda është Zvezdë!

Nga: Kemajl Goca Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 18:28
Zufer Avdija me djalin e tij, Deni, para disa viteve, me fanellë të Zvezdës

Në verën e vitit 1991, plot tifozët “Delija” të klubit famëkeq Cërvena Zvezdës nga Beogradi, u bën pjesë e formacioneve paramilitare serbe, duke marrë pjesë në luftëra kundër boshnjakëve dhe kroatëve dhe në vitin 1998-1999 edhe ndaj popullit shqiptarë të Kosovës. 

Po ta kujtojmë një deklaratë të publikuar në faqen e Zvezdës pikërisht me 2 korrik të vitit 2017, të ish basketbollistit të Elektrokosovës së Prishtinës, që pastaj shkoi në Zvezdë të Beogradit në fund të viteve 70-ta.  

“Mbi të gjitha, Zvezda është Zvezdë dhe kjo më tërhoqi që të vija të luaja për bardhekuqtë”, kështu ka thënë Avdija.

Image

Klubi famëkeq Zvezda mburret me Zufer Avdijajn

Një deklaratë e turpshme, për faktin se mburret me një klub famëkeq! 

Kush ishte shoku juaj i preferuar i ekipit? Me kë jeni marrë vesh më mirë në parket? "Brenda dhe jashtë parketit, unë kryesisht kam bashkëpunuar dhe kam kaluar kohë me Stevan Karaxhiqin.

Kam udhëtuar me të më shumë sesa me ish-gruan time”- qesh Avdija. "Sigurisht, është edhe Branko Kovaqeviq, i cili ishte kumbari im".
Djali i tij, Deni Avdija, basketbollist, ditë më parë tha, Kosova është në Serbi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat