Basketbollistët e Shqipërisë kërkojnë fitore ndaj Bjellorusisë

Basketboll

Basketbollistët e Shqipërisë kërkojnë fitore ndaj Bjellorusisë

Nga: K.G. Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 17:24
Basketbollistët e Shqipërisë kërkojnë fitore ndaj Bjellorusisë

Kombëtarja e Shqipërisë kërkon fitore sonte (17.30) në duel me bjellorusët. 

Kjo ndeshje luhet në Matosinjos të Portugalisë në kuadër të grupit A të parakualifikuesve për Kupën e Botës 2023.

Shqipëria ka një fitore dhe një humbje, duke u renditur në pozitën e tretë me 3 pikë. 

Bjellorusia kryeson me 4 pikë, pasojnë Portugalia me 3, Shqipëria 3 dhe Qipros 2 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat