Basketbollistët e Gjermanisë synojnë fitore ndaj Malit të Zi

Basketboll

Basketbollistët e Gjermanisë synojnë fitore ndaj Malit të Zi

Nga: K.G. Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 17:42
Basketbollistët e Gjermanisë synojnë fitore ndaj Malit të Zi

Kombëtarja e Malit të Zi do të ndeshet me Gjermaninë gjatë të premtes në orën 21:00, në kuadër të xhiros së tretë të grupit G  të kualifikimeve për Eurobasket 2022.

Ndeshja luhet nesër në palestrën e sportit “Palais des Sports de Pau” në Pau të Francës. 

"Unë mendoj se të dy duelet janë njësoj të rëndësishme dhe me dy fitore, duhet të kualifikohemi në Eurobasket", - theksoi trajneri  malazez Boshko Radoviq.

Gjermania është e përgatitur dhe synon fitore. Është interesant, se të katër kombëtaret e Grupit G, si Gjermania, Franca, Britania e Madhe dhe Mali i Zi, secila ka nga një fitore e një humbje apo nga 3 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat