Final Eight’ i Kupës në basketboll zhvendoset në Therandë!?

Basketboll

Final Eight’ i Kupës në basketboll zhvendoset në Therandë!?

Më: 22 janar 2021 Në ora: 16:42
Final Eight’ i Kupës në basketboll zhvendoset në Therandë!?

‘Final Eight’ i Kupës së Kosovës në basketboll do të zhvendoset në Therandë, pasi fillimisht u planifikua të mbahej në Rahovec, shkruan Insporti.

Burimet e Insportit bëjnë me dije se FBK-ja ka marrë vendim që ‘Final Eight’ të luhet në palestren ”13 qershori”, në Suharekë.

Fillimisht, palestra ”Mizair Isma” ishte mikpritëse e kësaj gare, mirëpo dje përmes një komunikate, KB Rahoveci ka hequr dorë për organizimin.

Krejt kjo sipas tyre, ”për dëmin që po i bëhet nga referimi gjatë tërë këtij kampionati”.

Dhe KB Ylli u shpreh i gatshëm për të organizuar këtë garë, e cila pritet të mbahet nga 3 deri më 7 shkurt.

Në media gjithashtu u raportua se pritet të lejohet pjesëmarrja e 200 tifozëve ultras, megjithëse kjo ende nuk është konfirmuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat