Curry i dyti në NBA për nga numri i trepikëshave të realizuar

Basketboll

Curry i dyti në NBA për nga numri i trepikëshave të realizuar

Më: 24 janar 2021 Në ora: 10:56
Stephen Curry

Stephen Curry është ngjitur në pozitën e dytë në renditjen e lojtarëve me më së shumti trepikësha të realizuar në histori të NBA-së.

Ylli i Golden State Warriorsit realizoi pesë treshe mbrëmë në humbjen 127:108 të skuadrës së tij nga Utah Jazz.

Ai e kaloi Reggie Millerin duke u ngjitur në pozitën e dytë për trepikësha të realizuar.

32-vjeçari ka realizuar 2562 trepikësha në karrierën e tij në NBA, dhe është vetëm prapa Ray Allenit që gjatë karrierës i realizoi 2973 treshe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat