Shitet super makina e Bryantit

Basketboll

Shitet super makina e Bryantit

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 15:22
Shitet super makina e Bryantit

Chevrolet Impala, e Kobe Bryant, prodhim 1963, e cila ishte dhuratë Krishtlindjesh nga bashkëshortja Vanessa dhe ishte përdorur nga MTV edhe në "Pimp My Ride", u nxorr në ankand vetëm dy ditë më parë, teksa ditë ne sotme raportohet se ajo është shitur.

Makina, e cila fillimisht doli në shitje për 100,000 dollarë në Goldin Auctions, u shit për 221,400 dollarë.

Makina kishte më pak se 25 milje të përshkruara ndërsa nuk dihet ende se kush është blerësi i saj.

Shitja e makinës vjen menjëherë pas një vjetorit të vdekjes së Bryant dhe vajzës së tij Gianna. Të dy, së bashku me shtatë të tjerë, u vranë në një aksident me helikopter jashtë Los Angeles në janar 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat