Ja 12-shja përfundimtare e Kosovës për takimin ndaj Luksemburgut

Basketboll

Ja 12-shja përfundimtare e Kosovës për takimin ndaj Luksemburgut

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 19:26
Ja 12-shja përfundimtare e Kosovës për takimin ndaj Luksemburgut

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos së bashku me shtabin teknik, kanë shpallur 12-shen përfundimtare për ndeshjen kundër Luksemburgut.

Ky takim zhvillohet më 18 Shkurt, në kuadër të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023.

Gëzim Morina do të mungojë për shkak të lëndimit, derisa për dallim nga ndeshjet e nëntorit janë rikthyer Dardan Berisha dhe Samir Zekiqi. Po ashtu në Kombëtaren e Kosovës është rikthyer Divine Myles. Denis Zenelaj do të debutojë për Dardanët.

12-shja përfundimtare: Divine Myles, Valon Bunjaku, Mikaile Tmusiq, Dardan Berisha, Erjon Kastrati, Denis Zenelaj, Meriton Ismaili, Drilon Hajrizi, Samir Zekiqi, Alban Veseli, Fisnik Rugova dhe Urim Zenelaj.

Orari

18 Shkurt

16:00 Sllovakia-Islanda

19:00 Kosova-Luksemburgu

20 Shkurt

16:00 Luksemburgu-Islanda

19:00 Kosova-Sllovakia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat