Shima i mungon Shqipërisë

Basketboll

Shima i mungon Shqipërisë

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 11:06
Shima i mungon Shqipërisë

Një prej basketbollistëve më të mirë shqiptar, Gerti Shima, do t’i mungojë Kombëtares së Shqipërisë në dy ndeshjet e ardhshme.

Ish-basketbollisti i Pejës, Prishtinës e Bashkimit ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Njëherëshit, 34 vjeçari është i vetmi nga kampi i 'kuqezinjëve' që është prekur nga ky virus.

Në kuadër të raundit të tretë të parakualifikimeve për Kupën e Botës 2023, Shqipëria do takohet me Qipron dhe Bjellorusinë.

‘Kuqezinjët’ ndaj Qipros luan sonte, kurse pas dy ditëve (20 shkurt) ndaj Bjellorusisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat