Kosovë – Luksemburg, ky është rezultati

Basketboll

Kosovë – Luksemburg, ky është rezultati

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 19:53
Kosovë – Luksemburg, ky është rezultati

Kosova e ka mbyllur në disavantazh pjesën e parë të ndeshjes parakualifikuese.

Takimi që po luhet në “Pallatin e Rinisë dhe Sporteve” nuk po shkon siç duhet për “Dardanët” e basketbollit.

Kur kanë kaluar 20 minutat e parë të sfidës, Luksemburgu po udhëheq me 9 pikë epërsi.

Rezultati pas dy çerekëve të parë është: Kosovë 46-55 Luksemburg.

Divine Myles është më i miri tek Kosova me 10 pikë të shënuara, ndërsa për mysafirët po shkëlqen Alex Laurent me 16 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat