Edon Maxhuni shkëlqen për Finlandën

Basketboll

Edon Maxhuni shkëlqen për Finlandën

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 23:56
Edon Maxhuni

Basketbollisti Edon Maxhuni ka pasur një paraqitje fantastike për Kombëtaren e Finlandës në basketboll.

Në fitoren ndaj Zvicrës, Maxhuni kontriboi me 17 pikë.

Ai pati katër kërcime dhe dy asistime në 18 minuta sa ishte në parket.

Kjo fitore e kualifikon Finlandën në Kampionatin Europian “EuroBasket 2022”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat