Pau Gasol vazhdon karrierën, rikthehet te Barcelona

Basketboll

Pau Gasol vazhdon karrierën, rikthehet te Barcelona

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 17:00
Pau Gasol

Basketbollisti spanjoll, Pau Gasol do të rikthehet të luaj sezonin e fundit me ekipin e Barcelonës.

Lajmi e kanë bërë të ditur mediat në Spanjë, që thonë se Gasol do të luaj deri në fund të këtij sezoni.

Ylli i NBA-së, po kthehet në klubin nga Katalunia, pasi gjatë vitit 1998/2001 luajti aty, para se të transferohej në Memphis Grizzlies.

Kujtojmë që 40-vjeçari luajti për klubet, si: Los Angeles Lakers, Chicago Bulls, San Antonio Suprs dhe Milwaulee Bucks,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat