Bashkimi në telashe, lojtari i infektuar

Basketboll

Bashkimi në telashe, lojtari i infektuar

Nga: K.G. Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 20:58
Bashkimi në telashe, lojtari i infektuar

Klubi me renome i basketbollit Bashkimi nga Prizreni është në telashe, basketbollisti i tyre ka rezultuar me Covid 19.

“Basketbollisti ynë, Sean Hoehn, do t'i mungojë skuadrës gjatë ditëve në vijim.

Lojtari ka shfrytëzuar pushimin në Superligë për të shkuar përkohësisht në familjen e tij në ShBA, ku më pas para se të nisej drejt Kosovës ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe ka mbetur atje.

Gjendja shëndetësore e Hoehn aktualisht është stabile, ndërsa ai do të mbetet i vetizoluar në ShBA derisa të shërohet plotësisht”, njofton KB Bashkimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat