Kampioni mposhtet në shtëpi, Jazz kryeson Konferencën Perendimore

Basketboll

Kampioni mposhtet në shtëpi, Jazz kryeson Konferencën Perendimore

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 08:22
LeBron James

Utah Jazz ka mposhtur Lakers me rezultat 114-89 në shtëpinë e tyre, për të shkuar kështu në fitoren e 26-të këtë sezon.

Liga më prestigjioze e basketbollit, NBA, po vazhdon të sjell ndeshje shumë interesante dhe madje befasi të shumta.

Lojtarët më të dalluar te Jazz ishin Rudy Gobert dhe Jordan Clarkson me nga 18 pikë secili.

Ndërsa, për Lakers më së shumti pikë në ndeshje pati LeBron James (19) ku edhe realizoi katër asistime dhe katër kërcime.

Më poshtë mund të shihni edhe tabelën momentale:

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat