Therandasit kokulur në ndeshjen dramatike! Rahoveci lider i ri

Basketboll

Therandasit kokulur në ndeshjen dramatike! Rahoveci lider i ri

Nga: K.G. Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 18:52
Alban Veseli

Golden Eagle Ylli nga Theranda kokulur lëshon parketin.  Ata si vendas mposhten me rezultat 72:67 (21:17, 14:18, 14.17, 23:15) nga Rahoveci, në takimin e javës së 21-të të Kampionatit të Kosovës. 

Therandasit luajtën dobët, ndërsa Rahoveci i kthehet fitoreve.

Basketbollistët Isaiah Traylor e Arian Qallaku ishin me efikasit me nga 16 pikë përkatësisht 14, i ndihmuar nga Alban Veseli me 13 e Marvin Jones 11.

Rahoveci është lider i ri me 34 pikë, duke lënë pas Golden Eagle Yllin dhe Ponte Prizreni me nga 33 pikë, Peja 31 sosh etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat