Sfidat e xhiros së 20-të në basketboll që zhvillohen në mesjavë

Basketboll

Sfidat e xhiros së 20-të në basketboll që zhvillohen në mesjavë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:30
Foto ilustrim

Në mesjavë do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të xhiros së 20-të në Five Star Superligën e Kosovës në basketboll.

Të martën do të përballen skuadrat prizrenase, Ponte Prizreni me Bashkimin, shkruan në faqen e FBK-së.

Ponte Prizreni ka 13 fitore dhe shtatë humbje, ndërsa Bashkimi 10 fitore dhe 10 humbje. Takimet mes skuadrave prizrenase kanë qenë interesante dhe kështu pritet të jetë edhe të martën mbrëma.

Ndërkohë, të mërkurën do të përballen skuadrat verdhezi, Peja dhe Golden Eagle Ylli. Pejanët kanë 12 fitore dhe tetë humbje, ndërsa therandasit 13 fitore dhe shtatë humbje.

Java 20

E martë

19:00 Ponte Prizreni – Bashkimi

E mërkurë

19:00 Peja – Golden Eagle Ylli

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat