Ja çfarë thotë Maqedoni për Kosovë: Ata nuk munden...

Basketboll

Ja çfarë thotë Maqedoni për Kosovë: Ata nuk munden...

Nga: K.Goca Më: 4 mars 2021 Në ora: 18:56
Ja çfarë thotë Maqedoni për Kosovë: Ata nuk munden...

Maqedoni Jordancho Davitkov mbrëmë i ndau rrugët me klubin me renome të basketbollit Peja.  

Sot Peja e ka zyrtarizuar largimin e tij, ndërsa Davitkov ka një deklaratë interesante për Pejën.

“Nuk është e vërtetë që Peja më pushoi nga puna, ata nuk mund të më pushojnë nga puna sepse unë kam kontratë të garantuar në FIBA dhe ata do të duhet të më paguani plotësisht.

Erdhi momenti kur bashkëpunimi nuk mund të vazhdonte vërtet, kështu që unë kërkova të largohem (tërhiqem)  dhe ramë dakord të zgjidhnim kontratën.

Arsyeja është e qartë - unë erdha këtu për të bërë kampion të Kosovës, por me kalimin e kohës opsionet e lojës u bënë më të kufizuara dhe kjo reflektoi në rezultate. Është e qartë se lufta për titull në një situatë të tillë është e pamundur, kështu që unë vendosa të largohem", - tha mes të tjera Davitkov për “Ekipa”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat