Korniza e rrallë e Kobe Braynt si basketbollist i ri shitet për afro 1.8 milionë dollarë

Basketboll

Korniza e rrallë e Kobe Braynt si basketbollist i ri shitet për afro 1.8 milionë dollarë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 21:46
Kobe Braynt

Një kornizë e Kobe Braynt si basketbollist i ri është shitur për 1.795 milionë dollarë në një shtëpi ankandesh e bërë online. Kjo shitje është rekord për ndonjë shitje të Kobe Braynt.

Në atë kornizë, shihet Braynt, si numër 8, duke provuar të gjuajë kundër skuadrës së Minnesotas.

Raporti i gjendjes së kësaj kornize është perfektë, pra në përqendrim ishin qoshet, skajet dhe sipërfaqja, gjë që e kualifikohen për njohjen prestigjioze të njohur si ‘Etiketa e Zezë’.

“Kobe Bryant ishte një nga konkurrentët më të egër të të gjitha kohërave dhe me të vërtetë më i madh se jeta. Karta e tij si i ri është një nga më të rrallat në ekzistencë dhe një nga dy vetëm në Tokë në gjendje të ‘etiketës së zezë’, e cila është shkalla më e lartë e mundshme e arritshme”, tha Ken E GoldN, themeluesi i ankandit të artë, për ESPN.

Emri i blerësit nuk është zbuluar.

Ndërkohë, kujtojmë se Branyt, legjenda e Lakers dhe një ndër atletët me të dashur në botë, vdiq pas një shpërthimi të aeroplanit, me vajzën e tij, Gianna dhe shtatë të tjerë me 26 janar 2020 në moshën 41-vjeçare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat