​Në ditën e gruas, FBK nominon një grua për kryetare të KOK-ut

Basketboll

​Në ditën e gruas, FBK nominon një grua për kryetare të KOK-ut

Më: 8 mars 2021 Në ora: 10:40
Linda Shala

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) sot më 8 Mars e ka zyrtarizuar nominimin e nënkryetares së Bordit të FBK-së, znj. Linda Shala për Kryetare të Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK).

Me këtë nominim Federata e Basketbollit të Kosovës e fillon fushatën e FBK- së për 8 Mars, Ditën Ndërkombëtare të Gruas në kuadër të FIBA Europe Girls Program, njëherësh kampanjës "Her World, Her Rules".

Kjo fushatë synon që t ‘i motivojë vajzat për tu marrë me basketboll dhe ndërgjegjësojë opinionin për të përkrahur sportin e vajzave në përgjithësi dhe fuqizimin e gruas në veçanti.

Nga FBK veprim konkret, një grua për Kryetare të Komitetit Olimpik të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat