LeBron James uron Giannis Antetokounmpo pasi u shpall MVP

Basketboll

LeBron James uron Giannis Antetokounmpo pasi u shpall MVP

Më: 8 mars 2021 Në ora: 14:43
Giannis Antetokounmpo

LeBron James ka uruar Gianni Antetokounmpo i cili u shpall MBP i All-Star Game 2021.

Giannis Antetokounmpo është MVP i ndeshjes së All-Star në kuadër të NBA të vitit 2021.

Baskebollisti grek ka shkëlqyer në këtë ndeshje, ai u draftua nga LeBron James dhe luajti në skuadrën e tij.

Antetokounmpo shënoi 35 pikë, shtatë kërcime dhe tre asistime në këtë ndeshje.

Pas ndeshjes, LeBron James zgjodhi rrjetin e tij social, Twitter, për ta uruar Antentokoumpon për arritjen e tij.

“E bëri përsëri, po zotërii!! Urime MVP Gianni Antetokounmpo”, shkroi LeBron James.

Skaudra e LeBron James kishte mposhtur atë të Durant me rezultatin përfundimtar, 170-150.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat