Tifozat Kuq e Zi për Ligën Unike

Basketboll

Tifozat Kuq e Zi për Ligën Unike

Më: 2 prill 2021 Në ora: 17:21
Tifozat Kuq e Zi për Ligën Unike

Më në fund, Liga Unike do të vihet në jetë. Kosova dhe Shqipëria do ta nisin Ligën në basketboll.

Kryetari i Bordit të kësaj lige, Ilir Trebicka ka njoftuar se pas një periudhe të gjatë kohore që nga nënshkrimi i marrëveshjes për inicimin e ligës së përbashkët Shqipëri – Kosovë në basketboll “Liga UNIKE”, garat do të fillojnë me datën 6 Prill 2021.

Rreth kësaj çështje kanë reaguar edhe “Tifozat Kuq e Zi”.

“Një hap drejt bashkimit. Urime shqiptarë” – ishte shkrimi i TKZ në profilin e tyre në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat