Kamerolli apo 4-shja e KB Prishtinës 

Basketboll

Kamerolli apo 4-shja e KB Prishtinës 

Më: 4 prill 2021 Në ora: 12:14
Kamerolli apo 4-shja e KB Prishtinës 

Talentja e basketbollit Enisa Kamerolli, në çdo ndeshje po dëshmohet dhe pritet që në të ardhmen të jetë edhe bartëse e lojës në Kombëtaren e Kosovës.

“4-shja e KB Prishtinës, 17 - vjeçarja nga Vushtrria, Enisa Kamerolli pritet që këtë verë të mbrojë ngjyrat e Përfaqësueses U18 të Kosovës, si dhe të luftojë për një vend në Përfaqësuesen A të Femrave.

Ajo për herë parë këtë verë do të paraqitet në gara zyrtare të FIBA-s”, shkruan në faqen e FBK-së.

Kamerolli ka një teknikë të përsosur dhe i jep gjallëri lojës në ekipin kryeqytetas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat