Kthehet pas lëndimit

Basketboll

Kthehet pas lëndimit

Më: 7 prill 2021 Në ora: 12:06
Kthehet pas lëndimit

Njëri nga basketbollistët më të mirë të dekadës në NBA, Kevin Durant është kthyer nga lëndimi, njofton Shams Charania.

Basketbollisti i Nets e fillojë vitin në mënyrën më të mirë, por një lëndim që e pësoi para ndeshjeve të “All Starit” e la jashtë amerikanin për një kohë gjatë.

Basketbollisti 32 vjeç do të jetë i gatshëm për ndeshjen e sotme (e mërkure) ndaj New Orelans Pelicans.

Kujtojmë që Durant sezonin e parë me Brooklynin nuk e luajti fare, ndërsa ky është edicioni i dytë te skuadra nga Lindja.

Brooklyn Nets shihen si favorit për të fituar këtë edicion titullin në NBA-së, pas afrimit edhe të disa lojtarëve me përvojë të madhe si James Harden, Blake Griffin dhe LeMarcus Aldrigde.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat