Rekord

Basketboll

Rekord

Më: 11 prill 2021 Në ora: 11:47
Rekord

Basktbollistët e Torontos shënuan fitore në terrenin e Klivlendit me rezultat 135-115, të drejtuar nga Geri Trent Xhunior, i cili mbylli takimin me 44 pikë dhe realizim rekord të pikëve prej 85 për qindëve.

Trent Xhunior, i cili realizoi 17 nga 19 tentimet në fushë, u bë basketbollisti i dytë në historikun e NBA-së, së bashku me Klej Tompsonin, që ka shënuar 40 pikë me për qindje të realizimit prej 85 për qindvëe.

Në sfidat e tjera, mbrojtësi i titullit, Los Anxhelos Lejkers mundi Bruklin Netsin me rezultatin 126-101.

Juta e drejtuar nga Donovan Miçell me 42 pikë, triumfoi ndaj Sakramentos me rezultat 128-112.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat