Vedat Muriqi i drejtohet me një fjalë Arbnor Rifatit!

Basketboll

Vedat Muriqi i drejtohet me një fjalë Arbnor Rifatit!

Nga: Kemajl Goca Më: 11 prill 2021 Në ora: 12:21
Vedat Muriqi i drejtohet me një fjalë Arbnor Rifatit!

Ponte Prizreni është befasia më e madhe e Kampionatit të Kosovës në basketboll (meshkujt), që padyshim mund të vlerësohet si befasia më e madhe në 22 vitet e fundit!

Ekipi prizrenas është kampion i pjesës së rregullt të kampionatit apo ka 20 fitore e 8 humbje! 

Futbollisti i mirënjohur, Vedat Muriqi, anëtar i skuadrës italiane Lazio dhe i Kombëtares së Kosovës, e uron kryetrajnerin e Ponte Prizrenit, Arbnor Rifati. 

Image

Ai e ka përgëzuar Rifatin dhe i dëshiron suksese edhe në play-off.

“Urime trajner, suksese në play-off”, e uron Muriqi Rifatin. 

Ky i fundit ia kthen Muriqit: “Faleminderit krenaria e sportit”.

Image

Rifati po e përgatitë ekipin për pjesën e play-off-it, që të fitojnë titullin e kampionit, për herë të parë në histori të këtij ekipi, që ka pak vite që u themelua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat