Bashkimi apo Penza, kush do të kalojë në epërsi

Basketboll

Bashkimi apo Penza, kush do të kalojë në epërsi

Më: 22 prill 2021 Në ora: 12:33
Bashkimi apo Penza, kush do të kalojë në epërsi

Bashkimi dhe Penza do të përballen sonte (e enjte) në ndeshjen e tretë finale të “Play-off”-it në EBC Ligën e Femrave.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 19:00.

Në takimin e parë, Penza fitoi në Prizren me rezultat 63:84, kurse në Pejë fituan vashat nga Prizreni me rezultat 65:70, edhe pse ishin duke humbur me 18 pikë dallim. Skuadra që shënon tri fitore do të shpallet kampione e EBC Ligës së Femrave.

Këto dy skuadra ishin ndeshur edhe katër herë në garat e rregullta, ku tri fitore i shënoi Bashkimi, ndërsa një Penza.

Takimet mes këtyre dy skuadrave kanë qenë shumë interesante në këtë edicion dhe kështu pritet edhe sonte në Prizren, ku të dy skuadrat do të mundohen të shënojnë fitore dhe të kalojnë në epërsi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat