NBA nuk gjen paqe

Basketboll

NBA nuk gjen paqe

Më: 22 prill 2021 Në ora: 14:01
NBA nuk gjen paqe

NBA nuk gjen paqe, 3 basketbollistë pozitivë me koronavirus!

Kampionati po zhvillohet normalisht, por kontrollet anti-Covid në NBA zhvillohen normalisht çdo ditë, duke mos e ulur për asnjë moment vigjilencën.

Nga 480 testet e fundit të kryera gjatë kësa jave, mësohet se 3 basketbollistë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

NBA nuk gjen paqeNuk dihet ende se cilët janë këta lojtarë dhe me cilët ekipe luajnë.

Lajmin e konfirmoi NBA përmes një publikimi në rrjetet sociale, duke shtuar se këta lojtarë janë njoftuar dhe janë vendosur në karantinë. Ka nisur menjëherë gjurmimi i personave që kanë patur kontakt këta 3 lojtarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat