Rezultatet e ndeshjeve të të shtunës në NBA

Basketboll

Rezultatet e ndeshjeve të të shtunës në NBA

Më: 8 maj 2021 Në ora: 09:42
NBA

Mëngjesin e të shtunës në NBA e hapi fitorja e Chicago Bulls ndaj Boston Celtics me rezultat 121:99. Kjo fitore e mban gjallë rrugëtimin e Bulls drejt ‘Playoff-it’.

Në anën tjetër, Portland Trail Blazers e mposhti LA Lakers për pesë pikë diferencë 106:101.

Ndërsa Bojan Bogdanoviq theu rekordin e tij paraprak kur shënoi 48 pikë për t’ia siguruar fitoren Utah Jazz ndaj Denver Nuggets me rezultat 127:120.

Këto janë të gjitha rezultatet tjera të mëngjesit të të shtunës:

Philadelphia 76ers-New Orleans Pelicans 109:107

Charlotte Hornets-Orlando Magic 122:112

Miami Heat-Minnesota Timberwolves 121:112

Milwaukee Bucks-Houston Rockets 141:133

Dallas Maverivcks-Cleveland Cavaliers 110:90

Phoenix Suns-New York Knicks 128:105

Sacramento Kings-San Antonio Spurs 104:113

Të dielën pritet të luhen tre ndeshje interesante.

Me fillim nga ora 04:00, Denver Nuggets presin Kevin Durant me Brooklyn Nets, pastaj me fillim nga ora 19:00, luajnë Miami Heat kundër Boston Celtics dhe pas kësaj loje, LA Clippers presin New York Knicks me fillim nga ora 21:30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat